Новини

Роз'яснення щодо переоформлення документів при перейменуванні вулиці

Органи місцевого самоврядування активно перейменовують вулиці, назви яких пов’язані з російським агресором. Пропонуємо роз’яснення щодо переоформлення документів, якщо змінилася назва вулиці, провулку.

13 02

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Ні, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєструвати місце проживання можна під час обміну паспорта чи зміни прізвища. Громада вносить зміни до свого реєстру, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру. Ці відомості за бажанням особи вносяться до відповідних документів, що містять відомості про місце проживання.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Ні. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість (свідоцтво про право власності, право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування) залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці. У разі купівлі-продажу чи дарування нерухомості, власник може звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. У документах, оформлених на нового власника, буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юрособи?

Так. При перейменуванні вулиці місцезнаходження юридичної особи, необхідно внести відповідні зміни в установчі документи, зміни у відомості про ФОП у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Також необхідно повідомити банки і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовити нову печатку, бланки тощо. Водночас граничних термінів для внесення змін немає, тому юрособи та ФОП можуть самі вирішувати, коли це необхідно зробити. Якщо перейменування відбулося в рамках закону про декомунізацію, то при реєстрації змін адміністративний збір не стягується.

Джерело: Кабінет Міністрів України