Новини

Деякі питання та відповіді щодо надання послуг для ВПО

 

7 квітня шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» провів обговорення питань надання послуг для ВПО. У закритій онлайн-зустрічі взяли участь керівники ЦНАП, представники УСЗН, ОВА, Мінцифри та Мінсоцполітики, експерти ініціативи «Право в умовах війни» та проєкту PROSTO.

Проєкт регулярно проводить зустрічі з громадами щодо найактуальніших питань адміністративних послуг. Перелік запрошених громад формується окремо для кожної зустрічі за результатами звернень, які надходять до Cлужби експертної підтримки ЦНАП. Ключові рекомендації за результатами обговорень публікуються для інформування широкого кола громад.

8 Монтажна область 1 копія 14

Питання та відповіді на актуальні запити громад:

П. Функціонування ПК «Соціальна громада» має технічні проблеми через високе навантаження, чи можливо врахувати якісь аспекти при роботі для покращення стабільності роботи цього ПК на місцях?

В: забезпечити високошвидкісний доступ до інтернету. Мінімізувати ризики суттєвого навантаження на канал зв’язку сторонніх (необов'язкових) підключень до мережі (зокрема, відвідувачів ЦНАП через WiFi). Окрім цього, рекомендовано організувати роботу «Соціальної громади» не через застосування безпровідного доступу, а через провідний широкосмуговий канал зв’язку до інтернету.

На роботу «Соціальної громади» на місцях частково впливає також якість організації локальних обчислювальних мереж та характеристики мережевого обладнання, тому, якщо на місцях є технічна можливість удосконалення цих складових, то це варто зробити.

Зі своєї сторони Мінсоцполітики вживає заходів щодо посилення серверних потужностей з метою підвищення продуктивності роботи «Соціальної громади».

У зв’язку з проблемами технічного характеру з роботою в «Соціальній громаді», і, беручи до уваги, що рішення про місяць початку виплати приймається, зважаючи на дату, що вказана в заяві громадянина, в деяких громадах склалась практика прийняття паперової заяви від особи, які у подальшому, при наявності технічної можливості, вносяться в «Соціальну громаду».

П. Немає можливості внести правки в заяву, помилки в даних видно лише при друкуванні заяви – наразі немає можливості попереднього перегляду.

В. У заяву, що відправлена на друк, дійсно, наразі немає можливості внести зміни. Перевірку даних варто робити на етапі внесення інформації в систему. Функціонал щодо коригування помилок буде запущений після стабілізації роботи системи.

Щодо особливостей роботи «Соціальної громади» після оновлення - див. вебінар:

https://center.diia.gov.ua/library/onovlenna-sistemi-socialna-gromada-ak-nadavati-poslugi-dla-vpo

Також може бути помічною інструкція: https://prosto.in.ua/documents/170/1104-instrukcia_dovidka_vpo_v_socgromadi.pdf 

П. Чи очікується можливість отримання довідки ВПО через мобільний застосунок «Дія»?

В: Наразі ведеться активна робота щодо оновлення застосунку та додавання такої е-послуги у застосунок «Дія».

П. Чи буде продовжено термін прийняття документів (14 квітня 2022 року) для виплати допомоги на проживання ВПО за березень ц.р.?

Станом на 10.04.22р, термін прийняття документів подовжено до 30.04.22р.  
https://www.facebook.com/MLSP.gov.ua/posts/354154923417182 

П. Чи можлива реєстрація ВПО, яка переїхала в межах одного населеного пункту, і хто приймає тоді рішення про взяття на облік ВПО?

В. Така ситуація можлива для регіонів, що віднесені до визначеного Урядом переліку. Передбачається, що при переміщенні особа, справді переміщується з небезпечного місця. Кінцеве рішення про верифікацію цієї інформації здійснює особа, що на місці приймає документи, оскільки вона знає місцевий контекст.

П. Чи мають право уповноважені органи вимагати інформацію щодо військового обліку при видачі довідки ВПО?

В. Ця інформація не є обов’язковою для видачі довідки та не передбачена Постановою КМУ 509 від 01.10.2014р зі змінами.

  Завантажити документ