Новини

Експертні матеріали за результатами дослідження «Практики функціонування старостинських округів»

Понад 200 представників громад зареєструвалися на захід шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» щодо розвитку старостатів в аспекті спроможності надавати адміністративні послуги мешканцям. 

 Roman_IT.png

З вітальним словом до учасників звернулися представники Уряду та ВРУ: Сергій Шаршов, генеральний директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій; Віталій Безгін, народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ; та Марина Бобраницька, заступниця начальника управління - начальниця відділу з питань моніторингу якості послуг та розвитку цифрових інструментів для надавачів адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України.  

Експерти проєкту, разом із представниками органів місцевого самоврядування, презентували дослідження пілотних громад, з якими PROSTO співпрацював протягом пілотної фази. Результати дослідження були проаналізовані в контексті проблемних питань та ключових викликів для розвитку інституту старост:

Також на заході були анонсовані плани Проєкту щодо підтримки старост у контексті надання адміністративних послуг мешканцям. Фаза впровадження, в рамках якої заплановано надати інституційну підтримку 24 громадам, триватиме з листопада 2022 року по листопад 2023 року. Підтримка надаватиметься у дві хвилі, по 12 громад у кожній. Детальна інформація буде опублікована на сайті Проєкту.  

З дослідженням «Практики старостинських округів» можна ознайомитися за посиланням: https://prosto.in.ua/ua/biblioteka/polisi-publikatsii/mobilni-tsnap-vikliki-ta-mozhlivosti-lyutij-2022-r-2