Новини

Експертні рекомендації щодо призначення діловода на посаду спеціаліста ОМС

Експерти проєкту підготували роз'яснення щодо призначення діловода на посаду спеціаліста органу місцевого самоврядування. 

Статтею 2 Закону України від 07.06.2001 № 2493-III “Про службу в органах місцевого самоврядування” (далі – Закон № 2493) передбачено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування. У статті 14 Закону № 2493, яка передбачає віднесення посад в органах місцевого самоврядування до певних категорій, посада діловода не зазначена. Також її не віднесено Кабінетом Міністрів України окремо до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Посада діловода зазначена Додатком 55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” серед переліку посад службовців апарату (секретаріату) органів місцевого самоврядування, органів прокуратури. Зазначене дає підстави вважати посаду діловода посадою службовця, на яку не розповсюджує свою дію Закон № 2493. 

Детальніше читайте, будь ласка, в документі Експертні роз'яснення