Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (21-30.05.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період з 21 по 30 травня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. Детальна інформація з посиланнями нижче.

2Монтажна область 1   копія 19

Перелік новин та змін

13 млн українців стали переселенцями через агресію рф

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 30 травня 2022 року о 17:51

Відповідно до державних обліків, станом на 31 грудня 2021 року в Україні нараховувалось 1476148 внутрішньо переміщених осіб, а починаючи від 24 лютого 2022-го, такий статус набули вже понад 8 мільйонів українців. Якщо врахувати і тих, хто залишив країну, то ця кількість зростає до 13 мільйонів. 52% з цих людей повідомили, що з ними перебувають діти віком від 5 до 17 років, а 63% з цього масиву переміщених є жінками.

Мінреінтеграції спільно із Урядом розробило дієву систему допомоги – виплат – для ВПО. Вона постійно вдосконалюється. Так, з травня отримувати щомісячну допомогу від держави мають право громадяни, які перемістилися з територій, де тривають бойові дії, або перебувають у тимчасової окупації чи в оточенні (блокуванні), а також особи, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг. Статус громад, в яких точаться бої, або які окуповані, затверджує Мінреінтеграції за погодження Міноборони. Розмір такої допомоги на проживання становить: 3000 грн на дитину чи особу з інвалідністю, і 2000 грн - для інших ВПО.

Важливо, що інформація про стан забезпечення потреб ВПО оновлюється щотижнево.

Також ВПО з-поміж найуразливіших груп отримують додаткові до державних програм виплати у межах Всесвітньої продовольчої програми ООН у розмірі від 2200 до 2500 гривень на місяць. Так само діє і міжнародна цільова допомога від МКЧХ та інших спільних із Урядом України ініціатив.

Особи, які безоплатно прихистили внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію від держави – 450 гривень за одну особу на місяць. А роботодавці, які наймають переселенців на роботу, отримують допомогу від держави – на кожного працевлаштованого 6500 грн.

Від початку воєнних дій, посилилася співпраця Мінреінтеграції і УВКБ ООН у контексті розв’язання гуманітарних проблем, захисту і допомоги ВПО. Зокрема - у темі їх забезпечення житлом шляхом будівництва модульних містечок, переобладнання нежитлових приміщень та ремонту зруйнованих будівель. А також – гуманітарної й фінансової допомоги.

Ефективним рішенням стала робота зі сформування сервісу допомоги внутрішньо переміщеним особам – комплексної послуги для ВПО у «Дії», де можна онлайн оформити довідку внутрішньо переміщеної особи і необхідні соціальні виплати для себе та дітей.

Наразі реінтеграційне відомство працює над удосконаленням своєї роботи, що набула особливої актуальності у воєнний період. Зокрема, згенеровано кілька пропозицій, які би могли покращити роботу із ВПО. Серед головних: запровадити в Мінреінтеграції посаду заступника Міністра - Уповноваженого у справах ВПО, діяльність якого безпосередньо зосередиться на всіх питаннях і проблемних моментах цих громадян.

Серед ініціатив також – запровадження експертизи актів Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади щодо впливу на внутрішньо переміщених осіб за аналогією з цифровою й антикорупційною експертизами.

Опрацьовується й ще одна важлива ініціатива: передати функції з обліку ВПО і виплат для них від Мінсоцполітики до Мінреінтеграції. Справедливе зосередження всієї інформації та обсягів робіт щодо ВПО в одному відомстві дозволить спростити процес обліку, нарахувань і самих виплат.

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Місцеве самоврядування проявило свою ефективність та об’єдналося для перемоги – Негода

Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 27 травня 2022 року о 17:32

Органи місцевого самоврядування, як і вся Україна, проходять зараз надважке випробування. І перші три місяці російської агресії довели, що децентралізована місцева влада в Україні може ефективно працювати, надавати послуги людям і допомагати армії не лише в тилу, а й на тимчасово окупованих територіях і навіть там, де йдуть бої. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода, виступаючи на конференції «Місцева влада перед обличчям політичних і цивілізаційних викликів», що відбулась сьогодні у польському місті Лодзь.

Заступник Міністра розповів про стан місцевого самоврядування в Україні та його поточні потреби. «Нещодавно ми надали органам місцевого самоврядування більше повноважень, необхідних для ефективної роботи в умовах воєнного стану. Але і до відповідних рішень Уряду та Парламенту, у перші дні війни місцеве самоврядування зуміло швидко оговтатися від шоку, спричиненого цим віроломним вторгненням росії, об’єднатися, і стати надійною опорою для жителів громад. Мова йде і про моральну підтримку, і про інформаційну, і про допомогу з евакуацією, з харчуванням, з тимчасовим проживанням, і про надання найважливіших послуг навіть в умовах бойових дій чи тимчасової окупації. Якби не ефективна робота місцевої влади, добровольців та волонтерів, не їхня допомога людям та армії в перші страшні дні війни, втрати України могли б бути набагато більшими. Хтось скаже, що вони просто робили свою роботу, але мені здається, що історія запам’ятає їхні вчинки як подвиг. Подвиг, за який, на жаль, багатьом довелося заплатити власним життям. А ще я впевнений, що вже ні в кого не виникає сумнівів, що після перемоги ми маємо продовжувати зміцнювати наше місцеве самоврядування і підтримувати розвиток громадянського суспільства», – сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, поки триває війна, головними завданнями українського Уряду та Парламенту є безпекові питання та забезпечення життєдіяльності громад.

«Ми намагаємося збільшувати фінансування соціальних та інших видатків в умовах, коли економіка не працює так, як до війни. Ми підсилили інституційну спроможність місцевого самоврядування та надали можливість місцевій владі оперативніше приймати рішення. Також стараємося швидко оцінювати матеріальні збитки і допомогти відновити інфраструктуру на звільнених територіях. І найголовніше – ми забезпечуємо соціальну підтримку для мільйонів внутрішньо переміщених осіб», – повідомив заступник Міністра.

Користуючись нагодою, він подякував польським партнерам.

«Левову частину з майже 5 мільйонів людей, які змушені були шукати притулку за кордоном, прийняла Польща, що разом з іншим діями польського Уряду, є проявом найвищої солідарності з Україною у війні з агресором. Адже ми розуміємо, що надання притулку такій кількості людей має немалий вплив на економіку Польщі. За оцінкою МВФ, це 0,5-1% ВВП. Крім того, це створює безпрецедентне навантаження на ринок житла. Важко знайти слова, якими б можна висловити вдячність за таку неймовірну підтримку», – сказав В’ячеслав Негода.

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення пільг та житлових субсидій» від 20.05.2022 № 607

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережою публічного права та адміністрації UPLAN.