Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (20.08.2022 - 31.08.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 20-31 серпня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

Ресурс 32x

 

Перелік новин та змін

До 1 жовтня триває прийом повторних заявок на виплати від ВПО

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 31 серпня 2022 року о 19:06

Всі внутрішні переселенці, які намагалися оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок Дія, але не отримали її, мають можливість все ж таки отримати належну допомогу.

Для цього потрібно до 1 жовтня цього року прийти особисто до органу соцзахисту та написати ще одну заяву. Або ж надіслати таку заяву поштою. При цьому треба зазначити, зокрема номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача, та підтвердити факт подання через Дію попередньої заяви, що була ще навесні (наприклад скріншот). Протягом 10 днів з надходження заяви буде призначена допомога.

Нагадаємо, відповідне рішення було прийнято Урядом 19 серпня і стало результатом відповідної ініціативи Мінреінтеграціі.

 

https://www.kmu.gov.ua/news/minreintehratsii-do-1-zhovtnia-tryvaie-pryiom-povtornykh-zaiavok-na-vyplaty-vid-vpo

 

 

 

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Уряд схвалив проект закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності

Міністерство економіки України, опубліковано 30 серпня 2022 року о 19:33

Кабінет Міністрів на засіданні 30 серпня схвалив проект закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності.  

Ініціатива передбачає створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання. Її очолить Міністр економіки України, а до складу увійдуть представники ОПУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінрегіону, ДРС. Комісія засідатиме щонайменше двічі на місяць.

В рамках засідань Комісії передбачається, що органи влади будуть «захищати» інструменти, які необхідно залишити для ефективного та якісного регулювання бізнесу.

Уряд на підставі пропозицій Комісії затверджуватиме Виключний перелік інструментів регулювання бізнесу. З 1 січня 2023 року інструменти держрегулювання, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними.

Водночас законопроект пропонує, що в разі необхідності запровадження після 1 січня 2023 року нового інструменту державного регулювання господарської діяльності, орган влади ініціюватиме внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2 інших інструментів в цій же сфері. 

Також законопроект пропонує створення Єдиної державної електронної системи дозвільних документів, яка забезпечить діджиталізацію інструментів з Виключного переліку.

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-skhvalyv-proekt-zakonu-pro-pryskorenyi-perehliad-instrumentiv-derzhavnoho-rehuliuvannia-hospodarskoi-diialnosti

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» від 19.08.2022 № 923

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.