Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (1.09.2022 - 10.09.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 1-10 вересня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

Ресурс 12x

 

Перелік новин та змін

Зміни Правил перетинання державного кордону громадянами

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 10 вересня 2022 року о 22:10

Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення надзвичайного або воєнного стану.

Зазначеними змінами знято обмеження щодо кількості виїздів за кордон для осіб з інвалідністю та осіб, що їх супроводжували.

Унормовано питання підтвердження факту догляду особами, які здійснюють догляд за особою, яка має потребу в ньому.

Збільшено строк для звернення супроводжуючих осіб до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для взяття осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю на консульський облік до семи робочих днів.

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-vnis-zminy-do-pravyl-peretynannia-derzhavnoho-kordonu-hromadianamy-ukrainy-u-razi-vvedennia-nadzvychainoho-abo-voiennoho-stanu

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Готується законопроект про деокуповані території

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 10 вересня 2022 року о 21:05

Координаційний штаб з питань деокупованих територій розробляє проект спеціального закону.

Законопроект про деокуповані території визначить законодавчу рамку для першочергових дій з відновлення життєдіяльності. Це і нові особливості роботи військових адміністрацій, і питання відновлення обігу гривні та казначейського обслуговування, початок роботи закладів та установ.

Запрошуємо до співпраці експертів, які працюють в цій царині, долучитись до опрацювання проекту.

Пропозиції просимо надсилати на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

https://www.kmu.gov.ua/news/hotuietsia-zakonoproekt-pro-deokupovani-terytorii

 

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання, пов’язані з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб» від 30.08.2022 № 977

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.