Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (21.09.2022 - 30.09.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 21-30 вересня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

03102022

 

Перелік новин та змін

Уряд розширив перелік категорій громадян, які можуть отримати ваучери на професійну перепідготовку

Міністерство економіки України, опубліковано 30 вересня 2022 року о 16:58

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці». Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 30 вересня.

Постановою передбачається розширення кола осіб, які мають право на отримання ваучера та визначаються додаткові документи, які можна подавати для підтвердження права на отримання ваучера.

Згідно Постанови, право на отримання ваучерів тепер мають особи та члени їхніх сімей, щодо яких, згідно законодавства, встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їхнього звільнення. Також в разі відсутності трудової книжки або її дублікату на підтвердження трудового стажу дозволяється подання відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що ваучер - документ, який дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця. Видають їх в відділеннях Державного центра зайнятості.

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-rozshyryv-perelik-katehorii-hromadian-iaki-mozhut-otrymaty-vauchery-na-profesiinu-perepidhotovku

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Стартує грантовий конкурс для громад «Сади для Перемоги»

Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 26 вересня 2022 року о 11:28

Ініціатива «Сади Перемоги» запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення продуктами харчування. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проекту.

Кошти гранту громади зможуть використати на техніку для обробки землі, на необхідні засоби для вирощування, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, впровадження новітніх технологій та інші заходи, що сприяють підвищенню продовольчої безпеки. На конкурс можуть подаватися учасники із Сумської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Харківської, Полтавської, Львівської, Черкаської та Дніпропетровської областей.

Заявниками можуть бути органи місцевого самоврядування самостійно чи у співпраці з:

  • іншими громадами;
  • комунальними установами та НГО;
  • малими та середніми фермерами, кооперативами тощо;
  • асоціаціями та обʼєднаннями виробників с/г продукції.

Подача заявок учасників конкурсу відкрита до 30 листопада 2022 року. Перелік документів для участі в конкурсі та умови для реєстрації дивіться тут: група FB (https://bit.ly/3QMV0fE

), аплікаційні форми (https://bit.ly/3LkqybA

).

Також зацікавлені громади зможуть отримати додаткову інформацію на навчальних вебінарах від організаторів. Тематичні навчання щодо стратегування, розробки комплексного плану продовольчої безпеки, проектного менеджменту та заповнення аплікаційної форми відбудуться у період з 5 жовтня до 15 листопада.

Із додатковими запитаннями щодо участі в конкурсі можна звертатися за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

https://www.kmu.gov.ua/news/startuie-hrantovyi-konkurs-dlia-hromad-sady-dlia-peremohy

 

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень ОМС та їх посадових осіб у період дії воєнного стану (реєстр. №8056 від 19.09.22)

Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень ОМС та їх посадових осіб у період дії воєнного стану (реєстр. №8056 від 19.09.22) https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1476684

Пропонуються зміни до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про правовий режим воєнного стану", "Про запобігання корупції", "Про військово-цивільні адміністрації".

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.