Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (11.10.2022 - 20.10.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 11-20 жовтня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

0pic

 

Перелік новин та змін

Управління соцзахисту населення приймають документи у Дії для оформлення допомоги ВПО та довідки для перетину кордону людям з інвалідністю

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 жовтня 2022 року о 22:10

В усіх управліннях соціального захисту населення відтепер можна оформити допомогу ВПО та довідку для перетину кордону людям з інвалідністю з документами у Дії. Тож не обов’язково мати з собою фізичні документи чи їх копії. Достатньо поділитись необхідними документами у кілька кліків через Дію.

Це стало можливим завдяки інформаційним обмінам сервісу Дія та Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. 

“Відтепер в управліннях соцзахисту доступний шеринг документів з Дії при оформленні довідки та допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також при отриманні відповідного документа для перетину кордону людьми з інвалідністю. Це стало можливим саме завдяки впровадженню ЄІССС. Ми продовжуємо цифровізовувати соціальну сферу, тож з часом шеринг буде доступний при оформленні й інших соцпослуг, допомог”, - наголосив на важливості сервісу заступник Міністра соціальної політики України  з питань цифрового розвитку, цифрових  трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

«Продовжуємо працювати над тим, щоб створити найзручнішу країну з точки зору отримання послуг. Шеринг в управліннях соцзахисту населення — це можливість поділитись копією свого документа у Дії у кілька кліків — говорить керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік. — Для цього вам потрібно лише мати необхідний документ у Дії, дати працівнику зчитати номер під штрихкодом і підтвердити передачу копії».

Тож, якщо ви завітали до управлінь соціального захисту для оформлення допомоги ВПО чи довідки щодо наявної інформації про осіб з інвалідністю для перетину кордону людям з інвалідністю, відтепер можете поділитись копією паспорта громадянина України, картки платника податків (РНОКПП) та свідоцтва про народження у кілька кліків, якщо маєте їх в застосунку Дія. 

Щоб поділитись копією документа, потрібно:

  • зайти у застосунок Дія,
  • натиснути на документ, яким потрібно поділитись,
  • вибрати штрихкод,
  • надати працівнику управління соцзахисту зчитати штрихкод,
  • підтвердити запит на передачу копій документів  у застосунку Дія.

Шеринг документів допоможе уникнути помилок при внесенні ваших персональних даних у базу та пришвидшить обслуговування.

https://www.kmu.gov.ua/news/upravlinnia-sotszakhystu-naselennia-pryimaiut-dokumenty-u-dii-dlia-oformlennia-dopomohy-vpo-ta-dovidky-dlia-peretynu-kordonu-liudiam-z-invalidnistiu

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Уряд затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2022 рік

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 18 жовтня 2022 року о 18:25

Попри вкрай складну ситуацію, в якій опинилася економіка і публічні фінанси України у 2022 році внаслідок повномасштабної збройної агресії росії, Уряд продовжує в повній мірі виконувати всі свої соціальні зобов'язання та підтримувати громадян, які потребують захисту держави у цей складний час. Зокрема, Урядом в повному обсязі здійснюються пенсійні виплати.

Внаслідок збройної агресії та значних викликів безпекової та економічної ситуації у 2022 році, не було вчасно ухвалено проект бюджету Пенсійного фонду України на поточний рік. Попри це, Пенсійний фонд вчасно здійснював виплату пенсій для громадян.

14 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду України на 2022 рік. Це рішення забезпечить безперервність та своєчасність пенсійних виплат і надалі, з урахуванням особливостей завершення бюджетного періоду.

Ухвалений бюджет ПФУ визначає загальну суму доходів бюджету Пенсійного фонду України на 2022 рік у сумі 594,2 млрд грн, з яких власні надходження становлять 386,5 млрд грн. Зокрема, 355,6 млрд грн – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, розподілена на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Ще 207,7 млрд грн - це кошти Державного бюджету України на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень, призначених за пенсійними програмами (у тому числі 0,815 млрд грн на виплату щорічної разової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань) та дефіциту коштів Пенсійного фонду України у розмірі 18,2 млрд грн.

Видатки бюджету Пенсійного фонду України на 2022 рік передбачено у розмірі 594,2 млрд грн і враховують всі соціальні зобов’язання для забезпечення своєчасних виплат пенсіонерам в повному обсязі.

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-zatverdyv-biudzhet-pensiinoho-fondu-ukrainy-na-2022-rik

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів» від 08.10.2022 № 1145

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.