Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (21.10.2022 - 31.10.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 21-31 жовтня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 

312952394 494214262749661 8315612076601752242 n

Перелік новин та змін

На звільнених територіях розгортають роботу підрозділи та виїзні станції ДМС

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 31 жовтня 2022 року о 13:22

На звільнених територіях розгортають роботу підрозділи та виїзні станції Державної міграційної служби.

Зокрема, в Ізюмі на Харківщині щочетверга працюватиме виїзна станція. У Балаклаї та селищі Шевченкове вже розпочали роботу у штатному режимі підрозділи ДМС. У листопаді планується відновлення їх роботи у місті Дергачі. 

Наразі складається графік виїздів мобільних станцій у звільнених населених пунктах Херсонської області. Готуються відновлювати роботу також територіальні підрозділи міграційної служби у Високопіллі, Нововоронцовську та Великій Олександрівці.

У Донецькій області працівники Головного управління ДМС в складі мобільної групи провели консультації з мешканцями звільнених територій, з’ясували, які послуги найбільш актуальні для людей. Наразі на території Донеччини функціонує Покровський відділ ДМС, який безоплатно надає такі послуги, як вклеювання до паспорта фотокартки по досягненню 25- та 45-річного віку; внесення до паспорта громадянина України інформації щодо неповнолітніх дітей та продовження строку його дії для виїзду за кордон.

Нагадаємо, паспорти громадян України, термін дії яких закінчився у період воєнного стану, зберігають свою дійсність. Крім того, Уряд визначив механізм видачі паспортних документів, які були виготовлені, але не одержані через припинення роботи відповідних підрозділів ДМС у зв’язку з окупацією чи бойовими діями.

У таких випадках завершення процедури оформлення паспортів здійснюватиметься іншим територіальним підрозділом Державної міграційної служби, а не тим, який приймав документи. Виготовлені паспорти для їх видачі громадянам будуть пересилатися від одного територіального підрозділу ДМС до іншого на території України.

https://www.kmu.gov.ua/news/na-zvilnenih-teritoriyah-rozgortayut-robotu-pidrozdili-ta-viyizni-stanciyi-dms

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

В Україні створено Вищу школу публічного управління (High School of Public Governance)

Національне агентство України з питань державної служби, опубліковано 28 жовтня 2022 року о 13:05

В Україні створено Вищу школу публічного управління (High School of Public Governance) – новий заклад післядипломної освіти, що належить до сфери управління Національного агентства України з питань державної служби. Відповідний наказ 27 жовтня 2022 року підписала Голова НАДС Наталія Алюшина (Наказ № 104-22 від 27.10.2022).

Основною метою Вищої школи є забезпечення професійного розвитку та підвищення кваліфікації публічних службовців - осіб, які займають політичні посади, державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад.

Вища школа публічного управління була трансформована з Української школи урядування. Однак, як зазначила Голова НАДС, «це не про зміну назви та структури, а про зміну підходів, інструментів та якості. Новостворена Вища школа публічного управління має іншу візію. Ідеться про нову філософію навчання публічних службовців. Про унікальність, неповторність та місійність. Про цінності, які є в кожному із нас, публічних службовцях. Про усвідомлення себе, своїх потреб у професійному розвитку та важливості своєї місії для країни».

Ключові освітні програми Вищої школи відповідають вимогам часу. Адже, за словами Голови НАДС, вже сьогодні і після Перемоги України будуть потрібні управлінці, здатні на швидкі дієві рішення.

Серед ключових завдань освітніх програм Вищої школи, зокрема:

- посилення спроможності публічних службовців у володінні іноземними мовами (зокрема, в рамках програми інноваційного вивчення англійської мови в партнерстві з компанією «EF Language Learning Solutions»);

- підвищення обізнаності з питань євроінтеграції (вивчення правових норм 35 інститутів, що формуються у кожній галузі права ЄС);

- апробація нового Каталогу типових посад державної служби, що є важливим кроком в рамках реформи оплати праці держслужбовців;

- забезпечення індивідуальної траєкторії професійного розвитку осіб, які займають політичні посади, держслужбовців категорії «А».

«Ключовий чинник полягає у практичній орієнтації навчальних програм. У цьому ми максимально спираємося на успішний досвід європейських партнерів. Упевнена, що спільними зусиллями НАДС, Вищої школи та міжнародних партнерів ми поєднаємо національний досвід з кращими світовими практиками», - зазначила Наталія Алюшина.

https://www.kmu.gov.ua/news/v-ukraini-stvoreno-vyshchu-shkolu-publichnoho-upravlinnia-high-school-of-public-governance

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення першочергових заходів із забезпечення соціального захисту звільнених осіб» від 28.10.2022 № 1210

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.