Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (11.11.2022 - 20.11.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 11-20 листопада 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 

Перелік новин та змін

Участь у всіх програмах державної та міжнародної підтримки для аграріїв на сьогодні можлива виключно через ДАР або Дію

Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 18 листопада 2022 року о 18:59

Міністерству аграрної політики та продовольства України стало відомо про нову схему, через яку шахраї під приводом «грантової програми» намагаються виманити в аграріїв їхні кошти.

Суть схеми така. Аграріям пропонують заповнити заявку на отримання допомоги та покупку техніки. Проект позиціонується під патронатом Світового банку. Фермерам повідомляється, що, за умовами програми, вони повинні підрахувати орієнтовну вартість необхідної їм техніки, сплатити певний внесок, після якого їм на рахунок надійде повна оплата від Світового банку.

Номер, з якого зафіксовано дзвінки: 0501072669. Фіктивна електронна пошта — Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (перелік не вичерпний).

Мінагрополітики офіційно повідомляє, що жодних листів із пропозицією взяти участь у тій чи іншій програмі не надсилає, як і не робить жодних дзвінків.

Участь у всіх програмах державної та міжнародної підтримки для аграріїв на сьогодні можлива виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР: dar.gov.ua) або через «Дію» (diia.gov.ua) для грантових програм на розвиток садівництва і теплиць.

Нагадуємо, що офіційно наразі діють такі програми: 

1. Проект урядової програми «єРобота» щодо розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства (подати заявку можна тут) та тепличного господарства (подати заявку тут).

2.Програма з надання фермерам допоміжної техніки для завантаження та розвантаження рукавів (реалізує Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН — ФАО). Найближчим часом буде оголошено про прийом заявок через Державний аграрний реєстр

.

Покрокова інструкція з реєстрації та користування платформою ДАР — за посиланням: https://bit.ly/DAR_registry.

https://www.kmu.gov.ua/news/minagropolitiki-uchast-u-vsih-programah-derzhavnoyi-ta-mizhnarodnoyi-pidtrimki-dlya-agrariyiv-na-sogodni-mozhliva-viklyuchno-cherez-dar-abo-diyu

 

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Чотири спеціалізовані заклади вищої освіти отримали змогу проводити курси з підвищення кваліфікації архітекторів

Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 листопада 2022 року о 15:17

Сертифіковані архітектори України відтепер зможуть підвищувати свою кваліфікацію у чотирьох галузевих закладах вищої освіти. 18 листопада у Міністерстві розвитку громад та територій України урочисто погодили відповідні програми, розроблені Київським національним університетом будівництва і архітектури, Національним університетом «Львівська політехніка», Придніпровською державною академією будівництва та архітектури і Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова для їх застосування цими закладами.

Зазначимо, що кожні п’ять років архітектори мають актуалізовувати свої знання та вміння, необхідні для професійної діяльності шляхом підвищення кваліфікації, що є необхідною умовою для безстроковості дії їх кваліфікаційних сертифікатів.

Більш детальна інформація та контактні дані розміщено на офіційних веб-сайтах вказаних вище освітніх закладів.

https://www.kmu.gov.ua/news/chotiri-specializovani-zakladi-vishchoyi-osviti-otrimali-zmogu-provoditi-kursi-z-pidvishchennya-kvalifikaciyi-arhitektoriv

 

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.