Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (21.11.2022 - 30.11.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 21-30 листопада 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 

mon.png

Перелік новин та змін

ФССУ виплатив 3,8 мільярда гривень декретних допомог

Фонд соціального страхування України, опубліковано 30 листопада 2022 року о 14:43

Державний страховий захист від Фонду соціального страхування України зберігається для вагітних працівниць попри воєнний стан. Упродовж 2022 року Фонд виплатив уже 3,8 мільярда гривень допомог по вагітності та пологах, виплати отримали майже 89 тисяч українок.

Найбільше декретних допомог виплачено для співробітників київських роботодавців – майже 1,2 мільярда гривень. На другому місці за обсягом виплат декретних Львівщина – 319 мільйонів допомог по вагітності та пологах, на третьому місці – Дніпропетровщина, 287 мільйонів гривень виплат.

Допомога по вагітності та пологах виплачується Фондом соціального страхування України попри воєнний стан, евакуацію працівниці чи неможливість формування роботодавцем заяви через бойові дії.

Так, аби забезпечити виплати декретних попри чисельні складнощі проведення фінансування на тимчасово окуповані території, для українців, чиї роботодавці залишились в окупації, не виходять на зв’язок або не мають можливості гарантувати виплату працівникам отриманих від ФССУ коштів, фахівцями Фонду було напрацьовано механізм призначення виплат без залучення роботодавця. У таких випадках виплати призначаються застрахованій особі напряму – для цього необхідно звернутись у відділення Фонду.

Перелік усіх працюючих відділень Фонду, графік їх роботи та контакти за посиланням: https://bit.ly/3LaDkIw

Нагадаємо, дата фінансування лікарняних і декретних допомог прямо залежить від дати прийняття заяви-розрахунку, яку роботодавець подає до ФССУ за лікарняним працівника. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі: https://t.me/socialfund (орієнтуйтесь на дату прийняття заяви від вашого роботодавця).

https://www.kmu.gov.ua/news/fond-viplativ-38-milyarda-griven-dekretnih-dopomog

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

ДРС та USAID розпочали новий етап співпраці щодо дерегуляції умов ведення бізнесу

Державна регуляторна служба України, опубліковано 25 листопада 2022 року о 12:11

Державна регуляторна служба України разом з експертами Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розпочала роботу з аналізу наявних інструментів державного регулювання у найважливіших сферах господарської діяльності для визначення тих сфер, які потребують оптимізації або вдосконалення. Про це повідомив Голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер.

«Спрощення ведення бізнесу допоможе українським підприємцям стати конкурентнішими як всередині країни, так і на міжнародному рівні, – переконана заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Тетяна Грищенко. – З травня цього року ми активно співпрацюємо з Державною регуляторною службою України з питань поліпшення регуляторних актів. Упевнені, що оптимізація регуляторного середовища значно спростить відкриття та ведення власної справи, збільшить кількість малих та середніх підприємств та обсяги їхніх продажів. Це пришвидшить економічне відновлення нашої країни».

Зі свого боку заступник Голови Державної регуляторної служби України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Соломія Старосольська зазначила, що ДРС разом з експертами USAID вже розробила методику та розпочала роботу з аналізу наявних інструментів державного регулювання в найважливіших сферах, щоб визначити ті з них, які необхідно оптимізувати, вдосконалити або скасувати. За її словами, насамперед аналізуватимуться інструменти державного регулювання у таких сферах: надрокористування, лікарські засоби, вплив на довкілля, медична практика, містобудівна та архітектурно-будівельна діяльність тощо.

Вона також нагадала, що у Верховній Раді зараз на розгляді перебуває законопроект «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності» № 8058, який пропонує скоротити велику кількість дозволів, ліцензій, погоджень, висновків, свідоцтв та декларацій, без яких бізнес не може вести свою діяльність. Виконуватиме це завдання спеціально створена Комісія з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання, яку очолять Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України та Віце-прем’єр-міністр України — Міністр цифрової трансформації України.

«Ми чекаємо на ухвалення цього закону, але почали працювати на випередження, щоб до моменту початку роботи Комісії вже мати певні напрацювання і запропонувати їй першочергові кроки в діяльності. Закликаю всі державні органи, які займаються видачею дозволів, долучитися до цього процесу, щоб разом в ефективній співпраці напрацювати спільні рішення, які спростять життя бізнесу», – наголосила Соломія Старосольска.

https://www.kmu.gov.ua/news/drs-ta-usaid-rozpochali-novij-etap-spivpraci-shchodo-deregulyaciyi-umov-vedennya-biznesu

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій» від 15.11.2022 № 1320

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.