Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (1.12.2022 - 10.12.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 1-10 грудня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

site_uplan_1-1.png

Перелік новин та змін

Відшкодування внаслідок поранення: Уряд доповнив критерії визначення інвалідності

Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 10 грудня 2022 року о 22:50

Кабінет Міністрів України постановою №1356 від 2 грудня 2022 року вніс зміни до положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності (постанова Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317).

Вони передбачають, що причинний зв'язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаним від вибухонебезпечних предметів, встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому зазначено обставини, за яких особа отримала ушкодження здоров’я.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 Закону України «Про протимінну діяльність в Україні». Цим Законом також передбачається надання постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення у сумі, порядок призначення і виплати якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо про роз'яснення МОЗ, як продовжити інвалідність під час дії воєнного стану.

https://www.kmu.gov.ua/news/vidshkoduvannia-vnaslidok-poranennia-uriad-dopovnyv-kryterii-vyznachennia-invalidnosti

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Постанова Кабінет Міністрів України «Деякі питання діяльності Державної служби з етнополітики та свободи совісті» від 06.12.2022 № 1355

Постанова Кабінет Міністрів України «Деякі питання діяльності Державної служби з етнополітики та свободи совісті» від 06.12.2022 № 1355

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку видачі примусової ліцензії на використання сорту рослин» від 29.11.2022 № 1334

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.