Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (11.12.2022 - 20.12.2022)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 11-20 грудня 2022 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

Ресурс_17x.png

Перелік новин та змін

На порталі Дія зʼявився новий розділ Дія.Безбарʼєрність

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 20 грудня 2022 року о 20:19

Відтепер вся необхідна інформація про життєві ситуації та держпослуги на одному сайті. Зібрали все необхідне для ВПО, людей з інвалідністю, батьків, літніх людей та шукачів роботи. Детальніше: https://bf.diia.gov.ua/

Деякі матеріали в розділі Дія.Безбар'єрність присвячені питанням, яких часто немає на державних порталах. А весь контент розподілений за трьома форматами:

- гіди — відповіді на питання (наприклад, як знайти першу роботу чи знятися з обліку ВПО);

- інструкції — допомога з конкретними питаннями (наприклад, як підготуватися до виїзду за кордон чи отримати пенсію);

- особистий досвід — історії людей (наприклад, як підготуватися до пологового, чи історії людей, які змінили професію після 60).

https://www.kmu.gov.ua/news/na-portali-diia-ziavyvsia-novyi-rozdil-diiabezbariernist

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Українці підтримують реформу місцевого самоврядування та децентралізації влади і вважають, що її потрібно продовжувати — результати соцопитування

Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 16 грудня 2022 року о 12:21

Результати Всеукраїнського соціологічного дослідження про децентралізацію свідчать про те, що в Україні сформовано позитивне відношення людей до нової моделі місцевого самоврядування, сформованого за результатами першого етапу реформи. Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода під час онлайн-презентації результатів сьомого щорічного Всеукраїнського соціологічного дослідження «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в контексті широкомасштабного російського вторгнення».

«Результати дослідження для мене були приємно неочікуваними. В умовах війни рівень підтримки децентралізації серед населення став ще вищим. Відтак в Україні сформовано позитивне відношення до моделі місцевого самоврядування. Українці впевнені, що більшість питань мають вирішуватись у самій громаді. Тому цей напрям у завершенні реформи потрібно врахувати в майбутньому під час законодавчих напрацювань чи то в Конституції України, чи інших актах. Адже важливо, щоб довіра людей до децентралізації була збережена і розвинена в нових формах після завершення війни», — зазначив заступник Міністра.

Також за словами В’ячеслава Негоди люди схвально ставляться до створення військових адміністрацій по всій території України, особливо в деокупованих громадах. 

«Це говорить про те, що наше суспільство свідоме та розуміє, що у співпраці державних органів, органів місцевого самоврядування та бізнесу будуть оперативніше вирішуватись проблеми громад. Для спільної Перемоги — потрібна спільна координація, підтримка та взаєморозуміння всіх гілок суспільства», — наголосив заступник Міністра.

Відтак за результатами дослідження 76.5% респондентів вважають, що реформу місцевого самоврядування та децентралізацію влади потрібно продовжувати. 49% вважають, що реформа загалом позитивно вплинула на можливості спротиву широкомасштабному російському вторгненню.

Більшість респондентів стримано-позитивно оцінюють готовність громад, де вони зараз проживають, до різних викликів та оптимістично дивляться в майбутнє України і своєї громади. Особливо високий рівень оптимізму простежується серед молоді до 30 років — серед них 93% оптимістично оцінюють майбутнє України і 80% — майбутнє громади.

Довідково

Соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2022 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці Міністерством розвитку громад та територій України та координації з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Для аналізу використовувалися дві вибірки: загальноукраїнська (2000 інтерв’ю) та внутрішньо переміщені особи (701 інтерв’ю).

https://www.kmu.gov.ua/news/viacheslav-nehoda-ukraintsi-pidtrymuiut-reformu-mistsevoho-samovriaduvannia-ta-detsentralizatsii-vlady-i-vvazhaiut-shcho-ii-potribno-prodovzhuvaty-rezultaty-sotsopytuvannia

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Розпорядження КМУ «Про затвердження типових завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності державних службовців, які займають посади керівників центральних органів виконавчої влади, на 2023 рік» від 09.12.2022 № 1117-р

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.