Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (1.01.2023 - 15.01.2023)

Пропонуємо підбірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 1-15 січня 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС.

1601

Перелік новин та змін

Новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або ТОТ: роз’яснення щодо застосування

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 13 січня 2023 року о 17:13

В кінці минулого року Уряд прийняв постанову № 1364, якою визначено механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Актуальний перелік затверджений наказом Мінреінтеграції

 від 22 грудня 2022 року № 309.

Території, які включаються до переліку, поділяються на такі, де ведуться (велися) бойові дії, та тимчасово окуповані. Своєю чергою території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділяються на території можливих бойових дій і території активних бойових дій.

Роз’яснюємо, за якими критеріями ці території відносяться до територій можливих та активних бойових дій.

Так, територіями активних бойових дій визначаються території:

- через які проходить лінія бойового зіткнення або які межують з тимчасово окупованими територіями;

- та на яких наразі неможливо у повному обсязі виконувати функції держави, зокрема в частині доступу до публічних електронних реєстрів, та існує значна загроза життю і здоров’ю населення.

Територіями можливих бойових дій вважаються території:

- які межують з територіями активних бойових дій або тимчасово окупованими територіями чи прилеглі до державного кордону з державою-агресором;

- та на яких можливо забезпечувати функції держави, до яких може повертатися населення, втім періодично піддаються ворожим обстрілам.

Звертаємо увагу, що для територій можливих бойових дій не передбачено обмежень щодо доступу до публічних електронних реєстрів і проведення аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації. Разом з тим на територіях активних бойових дій і на ТОТ блокуються реєстри та забороняються відповідні аукціони.

Водночас допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам виплачується мешканцям всіх територій, включених до переліку, якщо для них не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.

https://www.kmu.gov.ua/news/novyi-perelik-terytorii-na-iakykh-vedutsia-velysia-boiovi-dii-abo-tot-roziasnennia-shchodo-zastosuvannia

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності

Міністерство економіки України, опубліковано 13 січня 2023 року о 19:03

Таке рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 13 січня 2023 року.

«Уряд робить ще один крок до дерегуляції бізнесу. Державна політика дерегуляції є одним з основних елементів практичної імплементації нової моделі розвитку України та невід'ємною складовою європейської інтеграції. В українських реаліях дерегуляція є необхідним інструментом, місією якого є кардинальне поліпшення бізнес-клімату, зокрема, інвестиційного клімату в Україні, створення нових робочих місць та підвищення якісних стандартів життя», - заявила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр  економіки України Юлія Свириденко. 

За її словами, за результатами проведеного аналізу нормативно-правового поля у сфері державного регулювання видів господарської діяльності виявлено більше 1 000 інструментів державного регулювання, зокрема: дозволів - 528, ліцензій - 224, погоджень - 157, висновків 145, свідоцтв - 121, декларацій 55, повідомлень - 42, посвідчень 23. 

«Наявність великої кількості інструментів державного регулювання негативно впливає на започаткування провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання та їх виходу на ринок. Варто зазначити, що бюрократична процедура отримання документів дозвільного характеру потребує великих часових та фінансових витрат суб'єктів господарювання, створює додаткове адміністративне навантаження на них», - пояснює Юлія Свириденко. 

Для вирішення цих питань і створено Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. Співголовами групи є Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки та Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації.  

Передбачається, що основними завданнями робочої групи будуть:

  •  координація дій державних органів в частині зменшення та оптимізації інструментів державного регулювання бізнесу;
  •  удосконалення нормативної бази в частині переведення в електронну форму інструментів державного регулювання.

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-stvoryv-mizhvidomchu-robochu-hrupu-z-pytan-pryskorenoho-perehliadu-instrumentiv-derzhavnoho-rehuliuvannia-hospodarskoi-diialnosti

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Деякі питання адміністративного оскарження рішення про втрату статусу резидента Дія Сіті та звітності резидентів Дія Сіті» від 30.12.2022 № 1492

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.