Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (21.04.2023 - 30.04.2023)

Підбірка окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 21-30 квітня 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 
0205site_uplan.png

Перелік новин та змін

Жителям звільнених територій вже виплачено понад 396 мільйонів гривень грошової допомоги

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 29 квітня 2023 року о 11:32

За 8 місяців у межах спільного проекту Мінреінтеграції, Укрпошти та міжнародних організацій забезпечено виплату одноразової грошової допомоги мешканцям деокупованих територій на загальну суму більш як 396,3 мільйона гривень. Проект стартував у вересні 2022 року, і наразі виплати на звільнених територіях продовжуються.

Так, станом на 27 квітня 2023 року допомогу готівкою у розмірі 1200 гривень від Товариства Червоного Хреста України отримали понад 216 тисяч громадян на ДОТ Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської та Миколаївської областей.

Крім того, за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції вже виплачено по 2200 гривень допомоги на місяць більш ніж 39 тисячам осіб, які проживають на звільнених територіях Харківщини, Херсонщини й Донеччини. Кожна людина отримує такі виплати протягом 3 місяців.

https://www.kmu.gov.ua/news/minreintehratsii-zhyteliam-zvilnenykh-terytorii-vzhe-vyplacheno-ponad-396-milioniv-hryven-hroshovoi-dopomohy

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

Представники Мінфіну, ДПС та експерти EU4PFM обговорили досвід Європейського суду з розгляду податкових спорів

Міністерство фінансів України, опубліковано 27 квітня 2023 року о 13:22

26 квітня експерти проекту Програми підтримки України у питаннях управління державними фінансами (EU4PFM) провели другий семінар із практичного застосування рішень Суду Справедливості ЄС під час розгляду податкових спорів для представників Міністерства фінансів України та Державної податкової служби України.

Воркшоп організовано за підтримки проекту EU4PFM для допомоги українським фахівцям у застосуванні у власній практиці досвіду європейських країн.

Директор Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України Людмила Паламар відзначила важливість проведення цього заходу у контексті підготовки України до вступу в ЄС.

У рамках навчання учасники розглянули основні рішення європейського Суду Справедливості в оподаткуванні ПДВ та акцизного податку, а також обговорили європейську практику застосування таких судових рішень у сфері непрямих податків.

Також у процесі проведення навчання учасникам було представлено ключові принципи, що застосовуються на практиці під час оцінювання податкових ситуацій, основні категорії та найбільш розповсюджені спори фізичних і юридичних осіб із ПДВ та акцизів у країнах ЄС.

На завершення навчання експерти проекту EU4PFM презентували учасникам зазначеного заходу ІТ-рішення стосовно спрощення або особливостей альтернативного вирішення податкових спорів.

https://www.kmu.gov.ua/news/predstavnyky-minfinu-dps-ta-eksperty-eu4pfm-obhovoryly-dosvid-ievropeiskoho-sudu-z-rozghliadu-podatkovykh-sporiv

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.