Новини

Новини та зміни у системі адмінпослуг (11.05.2023 - 20.05.2023)

Підбірка окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування за період 11-20 травня 2023 року. Також додатково наводимо деякі матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС. 

Ресурс_37x.png

Перелік новин та змін

Уряд ухвалив постанову щодо вдосконалення порядку проходження обовʼязкового технічного контролю

Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 20 травня 2023 року о 12:25

Уряд ухвалив постанову щодо вдосконалення порядку проходження обовʼязкового технічного контролю. Відповідне рішення було ухвалене Кабінетом Міністрів України на засіданні 19 травня.

Йдеться про постанову Уряду «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 і від 31 травня 2012 р. № 512».

Відтак, запроваджено електронну форму протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу. Водночас за необхідності з можливістю друку паперової копії протоколу. Втім, друк протоколу можливий виключно на бланку встановленого зразка, вартість якого сплачує суб’єкт господарювання.

Також оновлено обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, запроваджено відеофіксацію процесу обовʼязкового технічного контролю транспортних засобів. 

Зазначимо, що органи державної влади, місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи зможуть отримати від суб’єкта ОТК відеоматеріали за відповідними зверненнями. 

Вибірковий перегляд матеріалів відеофіксації унеможливить проведення суб’єктами ОТК фіктивних перевірок технічного стану, а це суттєво вплине на посилення безпеки дорожнього руху.

Окрім того, постанова передбачає імплементацію у національне законодавство вимог щодо обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, які визначені Директивою 2014/45/ЄС від 3 квітня 2014 року «Про періодичні тестування на придатність до експлуатації для моторних транспортних засобів та їх причепів».

https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-ukhvalyv-postanovu-shchodo-vdoskonalennia-poriadku-prokhodzhennia-oboviazkovoho-tekhnichnoho-kontroliu

Додаткові матеріали, які не відносяться до сфери адмінпослуг, але можуть бути корисними для ОМС

За чотири місяці 2023 року Держенергонагляд розглянув понад 12 тисяч звернень споживачів

Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 15 травня 2023 року о 11:22

Енергетичні об’єкти України з жовтня минулого року зазнавали масованих ракетних та дронових атак рф, внаслідок яких обсяги виробленої електроенергії та можливості її розподілу значно скоротились. Відтак енергетики були змушені застосовувати відповідні графіки обмежень постачання електричної енергії: графіки погодинних відключень та графіки аварійних відключень електричної енергії.  

Тривалі припинення електропостачання, а також недотримання ОСР черговості та послідовності обмеження електропостачання під час застосування графіків погодинних відключень – основні теми звернень громадян, яких до Держенергонагляду лише протягом січня 2023 року надійшло більш ніж 10 тисяч. 

Зазначимо, що у 2022 році відомством загалом розглянуто близько 5 тисяч звернень від споживачів електроенергії.  

У цілому протягом січня-квітня 2023 року Державна інспекція енергетичного нагляду України розглянула 12 159 звернень споживачів (замовників) електричної енергії. З них від громадян – понад 11,9 тисячі звернень та 166 – від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. 

За результатами розгляду звернень Держенергонагляд надав більше 10,6 тисячі роз’яснень. Також на користь громадян вирішено питання, порушені у понад 1,3 тисячі звернень. 

Найбільше до територіальних органів Держенергонагляду зверталися  споживачі в: 

 • Київській області – 3 056; 
 • Одеській області – 1 324; 
 • Закарпатській області – 1 192; 
 • Дніпропетровській області – 991. 

  Найменша кількість звернень надійшла від споживачів (замовників) електричної енергії у Житомирській області – 9. 

  Переважна більшість звернень від громадян стосувалась дотримання операторами систем розподілу (ОСР) порядку застосування заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам – 9 669. Також заявники у своїх зверненнях зазначали проблемі питання щодо забезпечення надійного постачання електричної енергії (1 898 звернень), технічного стану електричних мереж (153 звернення), невідповідності вимогам нормативно-технічних документів параметрів якості електричної енергії (127 звернень). 

  За результатами розгляду звернень на вимогу Держенергонагляду ОСР здійснили низку заходів з метою відновлення прав заявників. Зокрема, замінили 36 дефектних опор повітряних ліній електропередачі, розчистили від порослі та дерев понад 11,2 км трас повітряних ліній, відремонтували 36 кабельних ліній електропередачі та замінили більш як 2 км проводів повітряних ліній на проводи більшого перерізу. Також провели регулювання рівня напруги на двох трансформаторних підстанціях та замінили 8 комутаційних апаратів трансформаторних підстанцій тощо. 

  Нагадаємо, що ви можете надіслати запит для розгляду Держенергонаглядом через відповідну форму для подання електронних звернень за посиланням BLOCKEDbit[.]ly/3MrqqJNBLOCKED або надіслати лист: на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. чи поштову адресу 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 11/8. 

  Також можна звернутись:
  • на «Гарячу лінію» Держенергонагляду +38 (044) 204-79-27;
  • до Відділу по роботі зі зверненнями громадян та забезпечення доступу до публічної інформації Держенергонагляду +38 (044) 204-79-22;
  • на Урядову «гарячу лінію» Кабінету Міністрів України – 1545 (звернення буде передано до Держенергонагляду за належністю).

https://www.kmu.gov.ua/news/za-chotyry-misiatsi-2023-roku-derzhenerhonahliad-rozghlianuv-ponad-12-tysiach-zvernen-spozhyvachiv

Нормативні акти, які не потрапили у попередній моніторинг

Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату, державної реєстрації та функціонування державних електронних інформаційних ресурсів в умовах воєнного стану» від 09.05.2023 № 469

Добірку новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування створено спільно з Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN за координації Віктора Тимощука, члена правління Центру політико-правових реформ,с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.