Новини

Посол Швеції відвідав Велику Димерку та засвідчив подальшу підтримку децентралізації в Україні

 

Посол провів зустріч з керівництвом громади, ознайомився з роботою ЦНАП та відвідав сусідні з центром громади села, які також дуже постраждали від російської агресії. 

«У Національний день Швеції я відвідав звільнену Велику Димерку. З 90-х років ми підтримуємо муніципалітети в Україні і знаємо силу громад. Тепер ми спрямовуємо наші зусилля на те, щоб допомогти їм відновитись», зазначив Посол.

Окупація громади тривала близько місяця та назавжди запам’ятається місцевим через особливу жорстокість і насильства російських військових.

У Великій Димерці зруйновано понад 200 будинків, дуже сильно пошкоджена інфраструктура сусідніх сіл. У Богданівці повністю зруйновані дитячий садочок та школа. Будівля ЦНАП громади вціліла, але техніка пошкоджена чи вкрадена. ЦНАП працює та невдовзі отримає від шведсько-українського проекту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» комп’ютерну техніку із встановленим ПЗ і фотоапарат для паспортної станції ЦНАП.

«Швеція довгі роки підтримувала реформу децентралізації в Україні. Це був ТОП-пріоритет для нас. Ми бачимо, що сьогодні Україна захищається на всіх рівнях: від уряду до сільських громад та муніципалітетів. Саме тому ми віримо в успіх цієї реформи і навіть тепер працюємо в цьому напрямку разом з партнерами. Для Швеції дуже важливо зрозуміти як саме війна вплинула на українські муніципалітети, щоб продовжити підтримку за цим напрямком», підкреслив Тобіас Тиберг, посол Швеції в Україні.

2_2022.jpg


3.jpg

4_2022.jpg

11.jpg

5.jpg

6_2022.jpg

7_2022.jpg


10_2022.jpg