Новини

Проєкт PROSTO надає кризову підтримку 13 ЦНАП деокупованих громад

За зверненням Міністерства цифрової трансформації України, проєкт PROSTO спрямував 780 000 гривень на кризову підтримку ЦНАП 13 громад Київської, Чернігівської, Житомирської та Сумської областей.

15 12.33.01 (3) 1 

ЦНАП громад, які зазнали значних обстрілів та пережили окупацію, зруйновані або суттєво пошкоджені. У багатьох Центрах знищено та виведено з ладу техніку, через що надавати послуги неможливо. З метою оперативного вирішення питання, Проєкт прийняв рішення про закупівлю техніки, принаймні для мінімального забезпечення доступу мешканців до послуг.

У координації з Міністерством цифрової трансформації сформований перелік громад звільнених областей, які підтвердили пошкодження чи зникнення техніки у ЦНАП чи ВРМ через вторгнення рф.

«Експерти нашої команди зв’язалися з громадами із переліку, наданого Міністерством цифрової трансформації, для більш детального уточнення ситуації, та спільно з місцевим самоврядуванням сформували базові необхідні набори техніки для ЦНАП кожної громади. Ми і надалі продовжимо підтримку місцевого самоврядування та зміцнення його інституцій», — зазначив Аляксандр Мазуркін, керівник Проєкту PROSTO.

До переліку техніки входять комп’ютери з встановленим офісним ПЗ, монітори, багато-функціональні пристрої, фотоапарат для паспортної станції, тощо. У ЦНАП Гостомельської громади за підтримки Проекту буде відремонтована електронна система керування чергою, пошкоджена російськими окупантами.

«Один із пріоритетів Мінцифри зараз — забезпечити в країні безперебійний держсервіс та відновити роботу ЦНАП у деокупованих територіях. Адже сьогодні ЦНАПи не лише допомагають людям оформити підтримку від держави чи необхідні адмінпослуги, а й організовують гуманітарні штаби та допомагають переселенцям», — підкреслила Олеся Цибулько, директорка Директорату системного розвитку адміністративних послуг Мінцифри.

За час повномасштабної військової агресії, ЦНАП набули багатьох не властивих для мирного часу функцій та стали центрами координації та допомоги у громадах.

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» працює у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством розвитку громад та територій України, з метою підтримки місцевого самоврядування у сфері надання доступних та якісних послуг у громадах.