Новини

У Вінниці відбулася міні-конференція для громад-партнерок Проєкту PROSTO

18-19 травня 26 представників громад-партнерок шведсько-українського Проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» зустрілися на міні-конференції «Перспективи розвитку публічних послуг у громадах».

DSC_1663.jpg

15 громад-партнерок другого раунду Проєкту по напрямку створення та модернізації ЦНАП з Вінницької, Закарпатської, Харківської та Чернігівської областей, які взяли участь у заході, вже почали імплементацію Дорожніх карт та представили свої перші напрацювання.

DSC_1219.jpg

З вітальним словом до представників ОМС звернулася Марина Бобраніцька, начальник управління системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України. Під час виступу пані Марина представила динаміку створення ЦНАП в Україні: на сьогодні створено 78% ЦНАП від загальної потреби. Але якщо говорити про громади з населенням більше 10 тисяч, то динаміка створення ЦНАП становить 93% від загальної кількості.

Марина Бобраніцька також звернула увагу на інфраструктурні аспекти створення належного ЦНАП, з акцентом на ключові ознаки безбар'єрності приміщення: пандус, сходи з поручнями, санітарна кімната, матеріали надруковані шрифтом Брайля, місце для тимчасового розміщення дитячих колясок, технічні рішення для людей з вадами слуху.

DSC_1563.jpg

Учасники міні-конференції спільно з експертами Проєкту пропрацювали такі теми, як інтеграція послуг ЦНАП в контексті цифрової трансформації, організацію мережі точок доступу та роботу зі старостами; підходи до інформування та залучення мешканців, комунікацію з відвідувачами ЦНАП, правила ефективної роботи в команді та управління командою тощо.

DSC_1336.jpg

DSC_1415.jpgОкремі експертні сесії було присвячено особливостям застосування у ЦНАП Закону України «Про адміністративну процедуру» та інструментам гендерного підходу для розвитку територіальної громади.

DSC_1590.jpg

DSC_1509.jpg

Нагадаємо, що 25 квітня у Тернополі відбулася зустріч громад-партнерок першого раунду по створенню та модернізації ЦНАП за підтримки Проєкту PROSTO.