Новини

Великоолександрівська громада отримала «мобільний ЦНАП»

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує підтримку деокупованих громад. 5 травня 2023 року Великоолександрівська громада Херсонської області отримала авто та мобільний кейс для надання послуг мешканцям.

Рішення щодо вибору громади було прийняте за результатами моніторингу деокупованих громад та у координації з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерством цифрової трансформації України та Херсонською військовою обласною адміністрацією.

«Спроможні та ефективні громади – не тільки основа децентралізації, але й одна з опор обороноздатності держави. Відновлюючи життя в громадах ми сприяємо поверненню українців додому і надаємо жителям цих громад можливість отримати базові послуги найближче до свого дому. Плануємо також спільно з міжнародними партнерами покращувати ефективність управління на місцях та надавати місцевому самоврядуванню сучасні цифрові інструменти для роботи з жителями своєї громади», – Олександра Азархіна, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.

Основоположними критеріями вибору громади були її площа, кількість мешканців, кількість населених пунктів та відносна безпека.

У комплектацію мобільного кейсу для надання послуг входить ноутбук, портативний сканер, лазерний принтер та 4G Wi-Fi-маршрутизатор; авто також буде обладнане інвертором. Вартість авто та обладнання – 963 200 гривень. 

«Децентралізація – одна з найважливіших реформ для відновлення та процвітання України, тому ми плідно співпрацюємо з Урядом і місцевим самоврядуванням, та прагнемо допомогти деокупованим громадам якомога скоріше повернутися на шлях набуття спроможності. Швеція підтримує Україну по всіх напрямках і буде продовжувати це робити стільки, скільки потрібно», – зазначила Сусанна Делланс, заступниця голови відділу підтримки реформ Посольства Швеції в Україні.

В березні 2023 року Великоолександрівська громада отримала чотири комплекти техніки для відновлення роботи Центру надання адміністративних послуг в рамках кризової підтримки проєктом PROSTO громад Миколаївської, Херсонської та Харківської областей.

Наталія Корнієнко, Голова Великоолександрівської військової адміністрації: «Дякуємо шведським партнерам за підтримку у відновленні нашої громади. Можливість бути мобільними у наданні послуг – дуже важлива, адже ми зможемо допомагати громадянам, які не можуть дістатися ЦНАП чи отримати є-послуги самостійно».

Нагадаємо, що до 15 травня триває прийом заявок на комплексну (інституційну та матеріальну підтримку) для постраждалих громад Житомирської, Запорізької, Київської, Одеської та Чернігівської областей. Заповнити заявку можна до 15 травня включно за посиланням: https://prosto.in.ua/ua/support 

За кермом авто – Анастасія Кована, керівниця ЦНАП. Анастасія також планує надавати послуги мешканцям за допомогою авто та мобільного кейсу 
738A9273.jpg

738A9317.jpg

738A9332.jpg

738A9372.jpg

738A9393.jpg

738A9422.jpg

738A9435.jpg

738A9436.jpg