Новини

ВПО: Рекомендації для громадян

31.03.2022р. До вашої уваги рекомендації для громадян в контексті набуття ними статусу ВПО, за основу яких взятий експертний документ, розроблений Ініціативою «Право в умовах війни» спільно з Проектом PROSTО "Підтримка доступності послуг в Україні".

5 Монтажна область 1 копія 14

1. Якщо Ви не потребуєте допомоги держави, то отримувати статус ВПО не обов’язок, а Ваше право. Але бажано стати на облік ВПО, щоб полегшити ОМС та державі виконання своїх функцій: визначення потреб у гуманітарній допомозі, медичній, освітній інфраструктурі тощо.

2. Отримання статусу ВПО дає максимальні можливості особі у користуванні найширшим переліком прав, як і для постійних мешканців територіальної громади. І додатково - надає можливість отримати щомісячну допомогу на проживання (2000-3000 грн.).       

3. Уточнюйте дистанційними каналами інформацію у конкретній громаді, де можна стати на облік та отримати довідку ВПО. На перших етапах ще не всі, передбачені законодавством, суб’єкти (УСЗН, ЦНАП, уповноважені особи громади) технічно та організаційно готові виконувати ці повноваження. В одних громадах це можуть бути тільки УСЗН, в інших навпаки - уповноважені особи чи ЦНАП.

4. Слідкуйте за офіційними повідомленнями про готовність функціоналу «Дії» для отримання статусу ВПО. Після відкриття такої можливості використовуйте саме електронну комунікацію, адже це заощаджує і Ваші ресурси, і ресурси держави.

5. У разі надання або можливості надавати житло для ВПО зареєструйте таке житло на веб-порталі «Прихисток» або подайте письмово інформацію в ОМС. Дізнайтесь в ОМС офіційну додаткову інформацію для отримання компенсації. Якщо Ви ВПО – поінформуйте про такі можливості власника житла, де проживаєте.