Новини

Я читаю новини і мене огортає відчуття приреченості. Що робити?

Я читаю новини і мене огортає відчуття приреченості. Що робити?

Новини… Особливо у перші дні війни ми «не вилазили» із новин. І зараз багато хто в будь-яку вільну хвилину дивиться, слухає, обговорює новини. І, на жаль, зараз не всі новини радують нас – українців. Після новин може виникнути почуття безвиході, безпорадності, агресії або нестерпного болю. Це дуже тяжкі почуття.

Що дає читання новин? Намагання контролювати ситуацію, яка від нас не залежить.  Багатьом відмовитися новин – не варіант, тому що незнання ситуації так само викликає тривогу. Що робити?

psix 2 2

1. Виділити та обмежити час на новини. Це може бути 2-3 рази на день не більше 15 хвилин. Головне, дотримуватися цього правила. 
Не включайте фонові новини. Навіть якщо вам здається, що ви не дослухаєтесь, такий фон сприяє негативному стану вашої психіки. Краще увімкніть улюблену музику або аудіокнигу.

2. Виберіть 1-2 канали новин, яким ви довіряєте. Слідкуйте, щоб це були канали, які викладають правдиві факти, а не сіють паніку і так набивають аудиторію. Занадто гучні заголовки і подача, що кричить, повинна насторожити ваше критичне мислення. 

3. Пости у соціальних мережах не найкраще джерело інформації. Якщо ви дізналися про погану новину, рекомендуємо спочатку дочекатися реакції офіційних джерел. Можливо, це фейк чи все не так погано.

4. Хочете виспатися – не читайте новини перед сном, тривога любить саме нічний час. Крім того, світло від гаджетів заважає виробленню мелатоніну - гормону сну.

5. Проти негативу новин є чудова зброя - гумор. Народна творчість зараз народжує чудові шедеври. Закінчіть перегляд новин, підняттям свого морально-психологічного духу.  Ми самі є відповідальними за свій стан. Смійтеся на здоров'я – цим ми даємо відсіч ворогові, тому що їхнє основне завдання – зламати нас психологічно. Не вийде!

ВАЖЛИВО! Кожна війна завжди закінчується миром. З кожним днем ми ближчі до Перемоги. До цього часу, наше з Вами завдання – зберегти власне психічне здоров’я.

Авторка матеріалу: військова психологиня Олена Трегубенко