Новини

За підтримки донорської спільноти мобільний ЦНАП Славутської громади працюватиме у Бородянській громаді

22 червня 2022 року, мобільний Центр надання адміністративних послуг Славутської громади Хмельницької області, почав працювати у Бородянській громаді на Київщині. Бородянська територіальна громада – це 31 населений пункт, що знаходяться на відстані від 5 до 19 кілометрів від центру. 

Ідея використання мобільного ЦНАП у деокупованих громадах виникла у Міністерства цифрової трансформації України.

Олеся Цибулько, директорка директорату системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України: «В часи, коли майже всі бюджетні ресурси спрямовуються на забезпечення оборони країни, ми мали знайти спосіб допомогти постраждалим громадам, зробити це в найкоротші терміни та дати зрозуміти людям в них, що держава поряд, держава піклується та допомагає. В той же час це посилення співпраці між громадами та допомога одна одній, набуття нового досвіду для них», зазначила вона.

За зверненням міністерства шведсько-український проект PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» ініціював аналіз існуючих можливостей та доцільність використання «ЦНАП на колесах» у деокупованих громадах.

738A1966.jpg

Василь Сидор, голова Славутської громади, одразу погодився на пропозицію проєкту: «Звісно, ми прийняли пропозицію PROSTO, адже допомога іншим громадам зараз в абсолютному пріоритеті. Сподіваємось, мобільний ЦНАП допоможе забезпечити якомога більше мешканців Бородянської громади необхідними послугами», зазначив голова.

Рада Європи через Програму «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» відгукнулась на запит Бородянської селищної ради та долучилась до оснащення мобільного ЦНАП, адже передача авто відбулася за спрощеною процедурою без техніки, необхідної для надання послуг. Завдяки підтримці Програми Ради Європи було придбано ноутбук, багатофункціональні лазерні пристрої, маршрутизатор, комп’ютерні аксесуари та канцелярські товари для належного обладнання мобільного ЦНАП та надання якісних послуг населенню.

738A2074.jpg

Команда експертів з адміністративних послуг PROSTO разом із Вірою Козіною, адвокатом, консультанткою Ради Європи, яка долучилася до ініціативи на волонтерських засадах, відпрацювали пакет документів для належної передачі майна від ОМС до ОМС. Також спільно з громадою були розроблені маршрути, графік та правила використання мобільного ЦНАП. Планується, що мобільний ЦНАП буде допомагати мешканцям Бородянської громади отримувати послуги поруч з домом принаймні шість місяців.

738A2053.jpg

738A2033.jpg

«В часи відновлення та відбудови нашої громади фактор доступності адміністративних послуг для мешканців є надзвичайно важливим, і єдиний офіс у Бородянці не є достатнім рішенням. Ми раді, що наші партнери долучилися до вирішення цього питання системно та комплексно. Я також дякую Славутській громаді за їх готовність допомагати та ділитися досвідом», наголосив в.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко.

  738A1973.jpg

Довідково

Програма «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України для зміцнення місцевої демократії, доброго демократичного врядування та публічної адміністрації під час війни. www.slg-coe.org.ua, www.facebook.com/slgcoe

Мобільний ЦНАП Славутської громади, Хмельницької області, був першим мобільним ЦНАП в Україні. Цей проект було впроваджено у 2017 році міжнародною програмою «U-LEAD з Європою» Фаза 1, що фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Німеччиною, Швецією, Польщею, Данією, Естонією та Словенією. https://decentralization.gov.ua/news/7942?page=51, https://www.facebook.com/ULEADwithEurope/